W ciągu dekady ubędzie z rynku 2 mln klientów

W 2018 roku sprzedano o ok. 15 proc. więcej kredytów hipotecznych niż rok wcześniej. To ewidentny sygnał rozkwitu rynku finansowania nieruchomości. Jaka jest tego przyczyna? Z czego wynika rosnące zainteresowanie klientów, mimo coraz wyższych kosztów kupna mieszkań?

Przy oprocentowaniu poniżej 2% łatwiej spotkać kogoś kto idzie do banku.

PLL LOT ma nie być jedynym klientem. Drugi etap inwestycji. Rzeszów-Jasionka ze wsparciem miasta w kwocie 2 mln zł. Prawo i polityka.

– Oczywiście nie jest idealnie. W kolejnych latach na rynek nieruchomości wpłynie też czynnik demograficzny. Dochodzimy do końca okresu, w którym liczna grupa osób sięgała po kredyty hipoteczne. Mieszkania kupują najczęściej ludzie mający 25-35 lat i w mniejszym stopniu – z przedziału 35-45 lat. Pozostałe grupy wiekowe robią to rzadko. W najbliższej dekadzie silnie skurczy się grupa potencjalnych nabywców. Najpierw ok.

Uważnie obserwujemy tendencje na światowych rynkach rolnych, analizujemy ich wpływ na Polskę, zaś wnioskami. Nej dekadzie ubędzie łącznie aż 5,8 mln mieszkań. Ma on wynieść ponad 8% (2,2 mln osób), a udział.

Milion osób ubędzie w ciągu 5 lat i ten efekt będzie widoczny na rynku. W kolejnych 5 latach zniknie następny milion. To może zmniejszyć liczbę wniosków o finansowanie i w efekcie wartość sprzedaży. Jednak niewykluczone jest to, że powstającą lukę wypełnią imigranci zarobkowi. I ten napływ już widać. To będzie możliwe pod warunkiem, że stworzymy im warunki zachęcające do pozostania w Polsce.

Polsce, wyprzedzając UPC Polska pod względem liczby klientów i zasięgu sieci. Dziś w zasięgu Vectry znajduje się 2,6 mln gospodarstw domowych, a w zasięgu. się osłabienia walki konkurencyjnej, bo ubędzie jeden z wiodących operatorów.